Hediye alma rehberi

Yazan admin 08/08/2017 0 Yorumlar

Pahalı Hediyeler

Bir kadına armağan alırken, maddi gücünüzü de ortaya koyarsınız. Eğer çok paranız varsa ve beraber olduğunuz kişiye sürekli küçük armağanlar alıyorsanız, o sizin "cimri” olduğunuzu düşünecektir ve hayatta "cimri” bir erkek kadar anti-karizmatik çok az varlık vardır. Bu nedenle yılbaşı, doğumgünü, yıldönümleri gibi zamanlarda mümkünse pahaca büyük armağanlar seçmenizi öneririz. Bu armağan illa ki, otomobil ya da çok değerli, özel yapım bir mücevher olmayabilir. Ama bütçenize göre, alabildiğinizin en iyisi olmalıdır. Eğer özel bir dönemde armağan olarak bir biblo alıyorsanız, bunu piyasadaki en iyi markalardan ve en değerli tasarımlardan seçmelisiniz. Bu konuda özel bir fikriniz yoksa, ünlü bir mağazaya gidip, mümkünse oradaki bir kadın çalışandan yardım isteyebilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişi armağanınızı beğenmese bile, fiyat ve alma koşullarınızı göz önünde bulundurarak çabanızı takdir edecektir.

Özel Hediyeler

Yüzükler, kolyeler, iç çamaşırları kadınlar için özel armağanlar kapsamına girer. Bunların hepsinin ayrı bir mesajı vardır. Eğer karşınızdaki kişi ilişkinizde cinselliğin yerini abartılı buluyorsa, ona cinsel çağrışımlı armağanlar almayın. Gereksiz bir bağlanma beklentisi varsa, yüzük türü armağanlardan kesinlikle uzak durun, sizi yanlış anlayıp boş umutlara kapılmasın. İlişkinizdeki yakınlık düzeyinden emin olduğunuz takdirde özel armağanlar alabilirsiniz. Ama bu durumda da alacağınız armağanın tamamen karşınızdaki kişiye uygun olmasına özen gösterin. Örneğin, yüzük alacaksanız, mutlaka onun parmağına uygun olmalı. Eğer armağanınız bir süprizse, karşınızdakinin parmağına tamamen uygun bir yüzük almayı başarmak da kolay değil.

Entelektüel Hediyeler

Beraber olduğunuz kişiyle kafaca uyumluysanız, ortak kültürel zevkleriniz varsa, kitap, DVD gibi armağanlar alabilirsiniz. Ama bunların da gelişigüzel olmamasına dikkat edin. Onun çok sevdiği eski bir kitabın ilk baskısı, onun çok sevdiği bir filmin Türkiye’de nadir bulunan bir DVD box set’i armağan olarak anlamlı görülecektir. Ama karşınızdaki kişi sinemadır, edebiyattır, felsefedir, bu tür şeyleri pek takmıyorsa ve siz gidip o kadına entelektüel armağan kategorisine giren bir şey alıyorsanız, sizi "sıkıcı” biri olarak görebilir.

Şirin Hediyeler

Oyuncak, şirin biblolar, süslü yastıklar… Eğer birlikte olduğunz kadın bunları çok seviyorsa, bunları ona armağan olarak almak ilişkinize bir sıcaklık ve samimiyet katacaktır. Ama bu tür şeyleri onun daha önce kendi kendine satın aldığını görmüş olmalısınız. Eğer "şirin” armağanlardan hazzetmiyorsa, sizin ona bir ayıcık almanızı bir küçümseme belirtisi olarak değerlendirebilir.

Riskli Hediyeler
Giysiler, akseuarlar ve parfümler bu kategoriye girer. Siz siz olun, çok yakın olmadığınız, bedenini, ölçülerini, zevklerini çok iyi bilmediğiniz bir kadına bu tür armağanlar almayın. Eğer ona dar gelecek bir kazak armağan ederseniz, sizin kendisine kilolu olduğunu ima ettiğinizi düşünebilir. Meyve esanslı parfüm kullanan bir kadına gidip biberiyeli bir parfüm alırsanız, o kadın sizin kendi zevklerine saygı göstermediğinizi, ya da onu hiç tanımadığınızı düşünmeye başlayabilir. İyisi mi bu tuzaklara düşmemek ve armağan alırken riske girmemek. Neme lazım, kaş yaparken göz çıkarabilirsiniz

Etiketler: hediye erkeğe hediye

Yorum yaz